Značky

ObrázokAhoj, ja viem, že téma Harry Potter je pre podaktorých z vás už veľmi stará záležitosť, no ja si akosi nedokážem pomôcť. Ja viem, že viacerí považujete takúto závislosť za nehorázne hlúpu a opakujúcu sa, pretože každý povie, že fičí na tom a tom a potom o tom nepovie ani ň. No ja sa netajím tým, že už od počiatku Harry Potter ságy som na tom závislá a už od ziačiatku príbehu sa mi neuveriteľne páči Ron.

 

Stretla som sa s viacerými prípadmi, že sa niekomu páčil Ron. Avšak, zakaždým, keď som sa spýtala odkedy ho majú radi, povedali, že od štvrtej knihy si ho obľúbili. Žiaľ, nie som jednou z mnoha, ktorým sa začal tento herec páčiť od štvrtej časti. Obľúbila som si ho už v prvej knihe, kde ma zaujal svojim strachom z pavúkov. Keďže aj ja sama sa bojím týchto nechutných stvorení, považovala som ho za svoju spriaznenú dušu v tomto smere a bola som rada, že na svete (aj keď len imaginárne) existuje niekto, kto sa pavúkov bojí rovnako tak ako aj ja. A čo bolo pre mňa ešte lepšie, pavúkov sa bojí aj Rupert Grint, ktorý stvárňuje Rona vo filmovom prevedení (ako iste mnohí viete). Od prvého momentu mi bol Rupert sympatický už aj na plátne. To bolo ešte predtým, než som zistila, že má skutočne paniku z pavúkov. Častokrát som si hovorila: “Ako dobre to len hrá, že sa tak bojí.” A potom som si jedného dňa prečítala jeden rozhovor, v ktorom hovoril, že sa skutočne bojí pavúkov a že si kontroluje vždy starostlivo svoje topánky predtým, než si ich obuje, aby sa uistil, že v nich nemá pavúka alebo nejaké iné životu nebezpečné stvorenie. Po prečítaní toho rozhovoru, ktorý bol zverejnený už ani neviem, v ktorom časopise, som sa tak usmievala a smiala na tom. Presne toto robievam aj ja, robievala som, akosi som si už odvykla, ale v tej dobe, keď vychádzali prvé filmy HP som to robievala takmer pravidelne. Rodičom som musela liezť občas poriadne na nervy. No.. ale prežili si ma.

 

Mojou druhou favoritkou je Ginny alias Bonnie Wright. Táto herečka ma fascinovala, podobne, ako Ron už od prvého filmového spracovania knihy. Bola tam taká mladá a ja som bola ešte mladšia, keď som film videla, no napriek tomu sa stala akýmsi mojim ideálom, pretože som si uvedomovala, že má celkom talent toto dievča. Neviem v akých filmoch okrem HP hrala ešte, ale ak na nejaký narazím, rozhodne si ho pozriem už len kvôli nej. V Harry Potterovi je však úžasná a obdivujem ju. Svoju rolu zohrala úplne úžasne, ale položme si takúto otázku: Kto z hercov, ktorý boli obsadení v HP zohral svoju rolu zle? 😉

 

Emma Watson.. herečka, ktorú mám zaradenú v mojich obľúbených herečkách. A je vlastne jediná, ktorá si získala zo ženskej kategórie moje srdce. Začínala strašne mladá a vtedy ešte nebola ani zďaleka taká pekná, aká je dnes. Ale na scéne pôsobila už vtedy strašne prirodzene, akoby jej úloha Hermiony bola súdená.. a ja si aj myslím, že bola. Preslávila ju a jednoznačne je to jej najväčšia rola v živote.

 

V Harry Potterovi sa stretávame ešte s Danielom Radclifom, ktorý stvárnil samotného Harryho. Tomu však sláva trochu stúpla, podľa mňa do hlavy a preto som si ho nejako neobľúbila. Mal opletačky s drogami a takýchto ľudí ja veľmi nemusím, avšak.. uznávam, rolu Harryho zohral na jednotku a neviem si predstaviť niekoho iného na jeho mieste. Je to pekný herec, uznávam, ale nechcela by som s ním mať nič spoločné.

 

No a potom v našej sedmičke bola ešte Luna a Neville, ktorí sú mne tiež veľmi sympatickí. A som rada, že nakoniec skončili títo dvaja spolu, pretože sa k sebe úžasne hodia.

 

Myslím, že v blízkej budúcnosti si pozriem poslednú časť Harryho Pottera. Nie je vylúčené, že budem strašne plakať, pretože som plakala aj pri knihe sedmičke a to dosť dlho. Po dočítaní som trpela depresiami, no ale ja sa z toho dostanem. 😉 Takže dúfam, že som sa príliš nerozpísala zase, pretože. 😀 Ále som to ja…